Optymalizacja Stron Internetowych Szczecin

Jednym z głównych punktów optymalizacji każdej strony www jest optymalizacja wielkości obrazów i wszelkiego rodzaju grafiki znajdującej się na stronię. Tutaj z pomocą przychodzą nam wszelkiej maści narzędzie do obróbki grafiki. Najlepszym z darmowych programów do obróbki grafiki jest Gimp.

Gimp to istny kombajn graficzny przy pomocy którego dokonamy zaawansowanych zmian w już istniejących plikach graficznych lub stworzymy całkowicie nowe grafiki na potrzeby strony Internetowej. Program przez wielu uważany jest za alternatywę dla płatnego Photoshop’a. Podobnie jak Photoshop, tak i Gimp został wyposażony w szereg narzędzi i filtrów przy pomocy których dokonamy zmian w wybranych fotografiach i innego rodzaju grafikach.

Gimp został wyposażony w kilka narzędzi zaznaczania, inteligentne nożyce, lupę, miarkę umożliwiającą mierzenie odległości i kątów, narzędzie kadrowania, opcję skalowania, ołówek, pędzel, gumkę, narzędzie klonowania, opcję dodawania tekstu i wiele innych przydatnych funkcji.

Program jest bardzo przydatny przy optymalizacji stron Internetowych, głównie z uwagi na takie funkcje jak: skalowanie obrazu, zmiana rozmiarów i jakości obrazu, zmiana formatu pliku graficznego.